Шаблон договору оренди квартири
Працюємо по всій Україні.
З якими задачами ми справляємось?
+ підготовка договору оренди квартири
+ підготовка акту прийому передачі квартири.
+ довіренність на сдачу квартири
+ суб-оренда квартири
+ розірвання договору оренди
Ви звернулися в Юридичну Фірму LA Consulting.
-В нашій команді працюють фахвці по всім напрямам юридичних та бухгалтерських послуг
-Вас будуть супроводжувати одні із найкращіх юристів по операціям з нерухомістю.
-За рік обслуговуємо більше 700 клієнтів.
ДОГОВІР ОРЕНДИ КВАРТИРИ
(між фізичними особами)
м. __________________ “___” ________________ 20__р.
________________________________________________________________
(вказати прізвище, ім’я та по батькові орендаря)
(Надалі іменується “Орендар”) що проживає за адресою______________________
______________________________________ з одного боку, і громадянин
___________________________________________________________,
(ПІБ арендодавця)
що проживає за адресою: ________________________________________________,
(вказати адресу)
(Надалі іменується “Орендодавець”), з іншого боку, (в подальшому разом іменуються “Сторони”, а кожна окремо – “Сторона”) уклали цей Договір оренди квартири (надалі іменується “Договір”) про наступне:
-
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Цим Договором регулюються правовідносини, пов’язані з передачею Орендодавцем Орендарю наступної квартири для проживання в ній Орендаря на визначений цим Договором строк і за встановлену цим Договором плату:
1.1.2. Адреса: ____________________________________________________.
1.1.3. Загальна площа: ____________________________________________.
1.1.4. Житлова площа ____________________________________.
1.1.5. Поверх: ____________________________________________________.
1.1.6. Кількість кімнат: ____________________________________________.
1.1.7. Стан квартири на момент передачі в орендне користування: ___________.
1.1.8. Недоліки квартири: ___________________________.
1.2. Орендодавець також передає Орендарю в оренду майно, що знаходиться в квартирі, орендованій згідно з додатком N __________ до цього Договору (надалі іменується “майно”).
-
МЕТА ОРЕНДИ
2.1. Квартира надається Орендарю для проживання Орендаря та членів його сім’ї
-
ПОРЯДОК ПЕРЕДАЧІ КВАРТИРИ В ОРЕНДНЕ КОРИСТУВАННЯ
3.1. Квартира та майно повинні бути передані Орендодавцем та прийняті Орендарем протягом ________ (________________) днів з моменту вступу в силу цього Договору, що повинно бути оформлено Сторонами відповідним актом прийому-передачі
3.2. Протягом строку, визначеного в п. 3.1 цього Договору, Орендодавець зобов’язаний виїхати з квартири, оренди та підготувати її для передачі Орендареві.
3.3. У момент підписання Акту прийому-передачі Орендодавець передає Орендарю ключі від квартири, оренди та від кімнат, які перебувають в даній квартирі.
4.Термін орендного користування
4.1. Термін орендного користування квартирою, оренди та майном становить ____________________________ років з моменту прийняття квартири оренди за актом прийому-передачі.
4.2. Термін орендного користування може бути скорочений лише за взаємною згодою Сторін, що оформляється додатковою угодою Сторін до цього Договору.
-
ОРЕНДНА ПЛАТА
5.1. Розмір орендної плати за орендне користування квартирою, оренди та майном становить _______________________________________ грн. за один місяць орендного користування
5.2. Орендна плата сплачується готівкою або на вимогу орендодавця у безготівковому порядку на рахунок останнього в __________ не пізніше ____________ числа кожного місяця.
5.3. Орендар зобов’язаний протягом ________________________ з моменту __________, перераховувати орендну плату за ______________________ авансом.
5.4. Розмір орендної плати може переглядатися Сторонами 1 (один) раз протягом ________________________ за згодою Сторін шляхом _______________.
-
ВИТРАТИ НА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ
6.1. Комунальні послуги, які споживає Орендар в орендованій квартирі, оплачуються Орендарем самостійно на підставі рахунків відповідних організацій.
6.2. Всі витрати за користування телефонами в орендованій квартирі, оплачуються Орендарем самостійно згідно з рахунками ______________.
-
ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ОРЕНДОДАВЦЯ
7.1. Орендодавець має право один раз на квартал здійснювати перевірку порядку використання Орендарем квартири оренди відповідно до умов цього Договору шляхом ________________.
7.2. Орендодавець має право вимагати від Орендаря дотримання Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинкової території в Україні.
7.3. Орендодавець має право вимагати від Орендаря звільнення квартири, оренди та повернення майна після закінчення терміну орендного користування.
7.4. Орендодавець зобов’язується здійснювати у разі потреби капітальний ремонт квартири, оренди.
-
ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ОРЕНДАРЯ
8.1. Орендар за цим Договором бере на себе наступні обов’язки:
– Використовувати орендовану квартиру, за цільовим призначенням відповідно до п. 2.1 цього Договору;
– Забезпечувати збереження і охайність квартири, оренди та підтримувати її в належному стані;
– Дбайливо ставитися до майна, яке знаходиться в орендованій квартирі;
– Усувати наслідки аварій, що сталися в орендованій квартирі, в строк _________ шляхом ___________;
– В термін ___________ повідомити Орендодавця про аварію або інші пошкодження квартири і майна;
– Дотримуватися протипожежних правил;
– Здійснювати за свій рахунок поточний ремонт квартири, оренди;
– Чи не здійснювати перебудову та перепланування квартири, оренди без письмової згоди Орендодавця;
– Дотримуватися Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинкової території;
– Безперешкодно допускати Орендодавця в квартиру, оренди з метою перевірки її використання у відповідності з цим Договором;
– Звільнити орендовану квартиру і повернути Орендодавцю майно після закінчення обумовленого в цьому Договорі строку орендного користування.
8.2. Орендар за цим Договором має наступні права:
– Обладнати та оформити орендовану квартиру на власний розсуд;
– Здавати орендовану квартиру, в суборенду за згодою Орендодавця;
– Встановлювати замки на вхідні двері і кімнати, укріплювати вхідні двері квартири, оренди;
– Встановлювати сигналізацію та інші системи охорони в орендованій квартирі;
– Самостійно визначати порядок, умови та терміни проживання в квартирі конкретних осіб із числа визначених у п. 2.1 цього Договору. -
Порядок повернення орендованій квартирі
9.1. Після закінчення терміну орендного користування Орендар зобов’язаний передати Орендодавцю квартиру, орендованих і майно протягом ___________________________ з моменту закінчення терміну орендного користування за актом прийому-передачі.
9.2. Протягом строку, визначеного в п. 9.1 цього Договору, Орендар зобов’язаний забезпечити виїзд осіб, які проживають в орендованій квартирі, і підготувати її до передачі ОРЕНДОДАВЦЮ.
9.3. Квартира, оренди та майно вважаються фактично переданими Орендодавцю з моменту підписання Сторонами акта приймання-передачі.
9.4. У момент підписання акту прийому-передачі Орендар передає Орендодавцю ключі від квартири, оренди та кімнат, що знаходяться в орендованій квартирі.
9.5. Квартира та майно в ній повинні бути передані Орендодавцю у тому ж стані, в якому вони були передані в орендне користування з урахуванням нормального природного зносу.
-
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН ЗА ПОРУШЕННЯ ДОГОВОРУ
10.1. У разі порушення Договору Сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та (або) чинним в Україні законодавством.
10.2. Порушенням Договору є його невиконання або неналежне виконання, тобто виконання з порушенням умов, визначених змістом цього Договору.
10.3. Сторона не несе відповідальності за порушення Договору, якщо воно сталося не з її вини (умислу або необережності).
10.4. Сторона вважається невинуватою і не несе відповідальності за порушення Договору, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання цього Договору.
10.5. Орендар несе наступну відповідальність:
– У разі прострочення в прийнятті майна і квартири оренди – неустойка в розмірі ________________________;
– У випадку прострочення по сплаті орендних платежів – пеня в розмірі ________________________________ від суми боргу за кожен день прострочення;
– У разі нецільового використання квартири, оренди – штраф у розмірі __________________________________________ від загальної суми орендної плати, що підлягає сплаті за цим Договором;
– За передачу квартири оренди або її кімнат у суборенду без письмової згоди Орендодавця – штраф у розмірі ____________.
10.6. Орендодавець несе наступну відповідальність:
– У разі прострочення по передачі Орендарю квартири, оренди та майна – неустойка в розмірі ___________________________. -
Підстави дострокового розірвання договору
11.1. Цей Договір може бути розірваний достроково у порядку і на умовах, визначених у ст. 825 Цивільного кодексу України.
-
ОСОБЛИВІ УМОВИ ДОГОВОРУ
________________________________________________________________.
-
ДІЯ ДОГОВОРУ
13.1. Цей Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання Сторонами і скріплення його печаткою Орендаря.
13.2. Термін Договору починає свій перебіг у момент, визначений у п. 13.1 цього Договору та закінчується ______________________________________.
13.3. Закінчення строку цього Договору не звільняє Сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії цього Договору.
13.4. Якщо інше прямо не передбачено цим Договором або чинним в Україні законодавством, зміни у цей Договір можуть бути внесені тільки за домовленістю Сторін, яка оформлюється додатковою угодою до цього Договору.
13.5. Зміни в цей Договір набирають чинності з моменту належного оформлення Сторонами відповідної додаткової угоди до цього Договору, якщо інше не встановлено у самій додатковій угоді, цьому Договорі або у чинному в Україні законодавстві.
-
Заключні положення
14.1. Усі правовідносини, що виникають з цього Договору або пов’язані з ним, в тому числі пов’язані з дійсністю, укладенням, виконанням, зміною та припиненням цього Договору, тлумаченням його умов, визначенням наслідків недійсності або порушення Договору, регламентуються цим Договором та відповідними нормами чинного в Україні законодавства . До вищевказаних правовідносин можуть бути застосовані звичаї ділового обороту на підставі принципів добросовісності, розумності та справедливості.
14.2. Додаткові угоди та додатки до цього Договору є його невід’ємною частиною і мають юридичну силу у разі, якщо вони викладені в письмовій формі, підписані Сторонами та скріплені печаткою Орендаря.